انجمن علمی دانشجویی دانشکده­ی معارف اسلامی و مدیریت با همکاری دفتر مطالعات مدیریت اسلامی دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) در نظر دارد در راستای آموزه‌های مدیریت اسلامی، طرحی را راه‌اندازی کند. این طرح با برگزاری سلسله جلساتی با محوریت و موضوع آموزه‌های مدیریتی در نهج‌البلاغه به دنبال تحقق اهداف زیر می باشد:

ایجاد بستر مناسب برای افزایش دغدغه‌مندی دانشجویان و خلق جریان‌های علمی-کاربردی ناظر به مسائل اسلامی و مدیریتی

آشنایی دانشجویان با دفتر مطالعات مدیریت اسلامی به منظور ایجاد زمینه‌سازی مساعد برای جذب دانشجویان به انجمن علمی و دقتر مطالعات مدیریت اسلامی و تحقق اهداف پژوهشی دانشگاه در راستای نیل به شعارِ «دانشگاه اسلامی مرجع»

افزایش آگاهی دانشجویان، نسبت به کتاب شریف نهج‌البلاغه

هر جلسه، با تلاوت آیاتی از قرآن کریم شروع می‌شود سپس مجری جلسه از استاد مربوطه دعوت می‌کند که ارائه خویش را پیرامون موضوع یادشده که طبق تصمیم گرفته شده ابتدا قرار است از حکمت‌ها، بعد نامه‌ها و در نهایت خطبه‌ها پرداخته شود، بیان کنند و سپس در پایان جلسه، زمانی برای نقد، پرسش و پاسخ حاضرین در نظر گرفته شده است.

همچنین گروهی در بله تشکیل شده است که ارتباط دو طرفه‌ای بین استاد و مخاطبین جلسات صورت گیرد و نیز در آن فایل‌های ضبط شده جلسات قبل در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.

 (اگر طرح به صورت سلسله جلسات برگزار میشد مانند سلسله جلسات نهج البلاغه خوانی این اطلاعات برای هر جلسه به صورت مختصر آورده شود)

این طرح برای دانشجویان رشته مدیریت و در ادامه برای دیگر دانشجویان رشته‌های دیگر مفید خواهد بود.

Picture1
0
مایل به شنیدن نظرات هستیمx