سوالات متداول و احتمالی دوره کاردان 2

بله؛ چرا که نه… خب این دوره، ویژه برنامه عید نوروز انجمن علمی مدیریت که با عنوان کاردان 2 هست و مراحل و گام‌های خاص مخصوص به خودش را دارد که نسبت به دوره اول مجزا می‌باشد و مشکلی ندارد که در دوره قبل حضور نداشته‌اید.

ثبت نام به صورت انفرادی هست اما یکی از چالش‌های ما که اسمش کارا هست، به صورت گروهی برگزار می‌شود که در بازه مورد نظر فراخوانی توسط تیم برگزار کنند اعلام می‌شود و شما می‌توانید تیم سه نفره مورد نظر خود را تشکیل دهید و این گام را با هم طی کنید. پس نیازی به ثبت نام گروهی در اول دوره نیست.

خب بگذارید در ابتدا یک توضیح کلی از دوره خدمت شما ارائه کنیم…

دوره کاردان به صورت رسمی از تاریخ ۱ فروردین با گام مطلع شروع خواهد شد (توضیح کاملش بماند که چه اتفاقی قرار است بیفتد اما همین را بدانید که در این گام ما می‌خواهیم مهارت نگارش شما را به محک بکشیم.) این گام تا ساعت ۲۴ روز سوم فروردین مهلت دارد. از تاریخ 3 الی 13 فروردین با دو گام با عنوان زرنگار که مهارت خلاقیت و نوآوری شما را به چالش می کشد و نیز گام عینک مدیریت که مهارت مشاهده شمارا به محک خواهد کشاند. خب چرا یک بازه ۱۱ روزه؟ خب ممکنه شما در بازه عید در سفر باشید یا شاید درگیر دید و بازدید عید باشید و نتوانید توی بازی های خاص دو، سه روزه این گام را انجام و طی کنید. به همین خاطر ما این بازه ۱۱ روزه را به شما اختصاص دادیم که هر زمان توانستید در این گام‌ها، کارهای خواسته شده را انجام و بعد برای ما ارسال کنید. این نکته را هم باید بگوییم که تصمیم نداریم تمام وقت شما را بگیریم و شما نتوانید در این بازه از فرصت مورد نظر استفاده کنید. بلکه می‌خواهیم در کنار اوقات فراغت‌تان کمی هم به کارها از جنبه مدیریتی نگاه کنید. خب در ادامه در بازه پنجم الی هشتم فروردین موردکاوی با عنوان نواندیش قرار است برگزار شود. که مهارت حل مسئله شما را به چالش می‌کشد و در ادامه هم از تاریخ نهم الی دوازدهم فروردین موردکاوی با عنوان کارا هست که این چالش به صورت تیمی برگزار خواهد شد. البته توضیحات بیشتر و کم و کیف گام‌ها را در ادامه خدمت شرکت‌کنندگان دوره ارائه خواهیم کرد.
اما راجع به سوال شما؛ شرکت در همه برنامه‌ها و گام‌ها اختیاری است و شما می‌توانید متناسب با علایق خودتان در این گام‌ها شرکت کنید. هر گام امتیاز خاص خودش را دارد اما در مجموع به سه نفر، که بالاترین امتیاز را به دست آورده باشند هدیه و جوایزی را تقدیم خواهیم کرد. البته برای بهترین اثر هر گام نیز هدیه‌ای در نظر گرفته شده است.
اگر به هر دلیلی نتوانسته‌ایم تا اول فروردین ثبت نام خود را قطعی کنیم؛ امکان داره بعد از این تاریخ ثبت نام کنیم و به دوره اضافه شویم؟
بله ممکن است. اما یک ملاحظه وجود دارد و آن این است که به طور مثال اگر در تاریخ ۳ فروردین شما ثبت نام خود را قطعی کنید برای گام مطلع فقط چند ساعت بیشتر زمان ندارید و شاید هم نتوانید چالش را به پایان برسانید. پس از این نظر برای شما محدودیتی وجود خواهد آمد اما در چالش های دیگر با محدودیت زمانی روبرو نخواهید بود.

با حضور در سه گام؛ وجه التزام خدمت شما عودت داده ‌می‌شود.