آقایان:

بسم الله الرحمن الرحیم

در ابتدا از مقابل درب دانشگاه سوار اتوبوس شدیم و با کمی تاخیر حرکت کردیم. در طول مسیر یک پذیرایی مختصری صورت گرفت. یک مقدرای دوستان خسته بودند و در اتوبوس خوابیدند. به سایپا پرس رسیدیم. در بدو ورود به سایپا استقبال گرمی از طرف مدیرعامل و مسئول حراست صورت گرفت در ابتدا به بخش اداری سایپا پر رفتیم. در آنجا با دفاتر اداری و بشخ بازرگانی و تجاری ساپیا پرس آشنا شدیم. و از طرف افرادی که آنجا بودند توضیحاتی هم به ما ارائه شد.

بعد از بخش اداری به طبقه دوم یعنی بخش مالی رفتیم. در آنجا هم مشابه بشخ قبلی گزارشاتی به ما ارائه شد. اما با این تفاوت که در اینجا گزارشات تخصصی تر و در حوزه مالی بود. اگر بخواهیم مختصرا به توضیحات اشاره ای بکنیم، میتوانیم به این نکته بسنده کنیم که مسئول یخش مالی گفتند: در اینجا ما حساب های خرید و فروشی که انجام میپذیرد را در نظر میگیریم. مطرح شد که شما به چه شرکت هایی محصول ارائه میکنید؟ در جواب گفتند: مشتریان ما بیشتر خود شرت سایپا و سایپا یدک میباشد.

در بخش بعدی به ساختمان مرکزی ارتباطات رفتیم که دفتر مهندس درزی هم در آنجا واقع شده بود. قبل از ورود به این ساختمان فرمانده بسیج شرکت سایپا پرس را دیدیم. همچنین فرمانده بسیج کارگران حوزه جنوب تهران هم میباشد. خیلی در این ساختمان به دلیل فضای ناکافی، صنعتی نبودن و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی متوقف نشدیم.

مقصد بعدی ساختمان منابع انسانی بود. که تا آنجا مقداری پیاده روی داشتیم. در طول این مسیر توانستیم یکسری سوالاتی را با مهندس درزی مطرح کنیم. همچنین در این مسیر از بعضی از دوستان مصاحبه به عمل آمد.

برای ما این بخش یعنی بخش کارگزینی و منابع انسانی یکی از مفید ترین بخش ها بود. چرا که از گروه جدا شدیم و توانستیم به صورت مستقیم با کارکنان آن بخش به گفتگو بپردازیم. اگر بخواهیم به چکیده ای از مطالب بدست آمده از این بخش اشاره کنیم میتوان به  نحوه و نوع استخدام در شرکت سایپا پرس اشاره کرد که حدود 20 سال به صورت یکساله با پرسنل قرار داد تنظیم میکنند.و برخی از این استخدام ها به صورت ضابطه مند نبوده و با نامه، سفارش  و … صورت میگیرد. در طول مسیر کل گروه بسیار تشنه شده بودند. در آنجا فرصتی مهیا شد تا گلوی تازه کنیم. زمانی که از این بخش بیرون آمدیم از ما پذیرایی به عمل آمد. بلافاصله به بخش تولید عزیمت کردیم.

در بدو ورود به درب اصلی کارخانه پرس، جهت سهولت در بازدید گروهبندی شدیم. هر گروه هم یک سرگروه به خود اختصاص داده بود. هر سرگروه هم در یک زمینه خاص تخصص و سررشته داشت. برای مثال سر گروه ما جناب آقای مقدم مسئول بخش برنامه ریزی شرکت بودند. البته طبق گفته خودشان قبل از این پست، مسئول بخش مهندسی کیفیت بودند. در حین اینکه در کارخانه قدم میزدیم، ایشان نکاتی را من باب برنامه ریزی جهت ذخیره مواد اولیه، نوع کارکرد دستگاه های شرکت سایپا پرس، برنامه ریزی برای خرید و … ارائه کردند. موردی که بسیار قابل توجه بود، توجه شرکت به مسئولیت اجتماعی بود. زیرا در پاسخ سوال ما در باب اشتباه کارگران توضیح دادند که:  در ابتدا امتیاز از کارگر خاطی کم میشود. سپس در صورت تکرار زمان تمدید قرار داد از یکسال به شش یا سه ماه کاهش پیدا میکرد. در بد ترین شرایط احتمال دارد که کارگر اعتیاد پیدا کند. در این صورت از طرف خود شرکت سایپا پرس به کمپ منتقل میشود و پیگیر روند درمان هستند. در آخر مجددا او را به شرکت بازمیگردانند تا مشغول کار شود. بعد از توضیحات مبسوط به آخر خط رسیدیم و یک عکس دسته جمعی گرفتیم.

در نهایت از طرف دفتر مطالعات صنعت دانشگاه امام صادق (ع) به شرکت سایپا پرس تندیسی اهدا شد.

0
مایل به شنیدن نظرات هستیمx